Spektakl o Zamoyskim w Muzeum w Lewkowie

Opublikowano 12 sierpnia 2024, 08:31

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl, stworzony specjalnie z okazji obchodów Roku Władysława Zamoyskiego pt. Wewnętrzny żywot Władysława Z.  Spektakl będzie można zobaczyć w Sali Balowej Muzeum w Lewkowie w sobotę 28 września 2024r. o godzin. 17.00. Na sztukę teatralną będą obowiązywały bezpłatne wejściówki, które od końca sierpnia będą dostępne w kasie muzeum.

“Wewnętrzny żywot Władysława Z.” to sztuka, która ukazuje barwne życie Zamoyskiego z jego osobistej perspektywy – sięga do wspomnień, do dawnych miłości, do wielkich marzeń. Opowieść ta pełna jest ciepła i humoru, a przybliżając postać Zamoyskiego od nieznanej dotąd, bo zwyczajnie ludzkiej strony, skłania do zadumy i wzrusza. Próżno szukać tu patosu martyrologii, jest za to głęboka prawda o ludzkiej egzystencji w czystej postaci.

W rolę tytułową wcieli się reżyser spektaklu – Artur Romański, aktor Teatru Animacji, znany publiczności z fantastycznych ról w takich spektaklach jak Molier czy Zielona Gęś.

Spektakl Wewnętrzny żywot Władysława Z. swą niezwykłość zawdzięcza także osobliwemu wehikułowi czasu – fortepianowi, którego brzmienie przeniesie słuchaczy do audiosfery czasów minionych.

Przy instrumencie zasiądzie Monika Woźniak – laureatka Stypendium Młoda Polska, pianistka, klawesynistka, współpracująca z poznańską orkiestrą barokową Accademia dell’Arcadia.

Tekst monodramu został stworzony specjalnie na tę okazję przez cenioną dramatopisarkę Katarzynę Matwiejczuk.

Scenariusz: Katarzyna Matwiejczuk Reżyseria: Artur Romański
W roli głównej: Artur Romański Fortepian: Monika Woźniak

Spektakl zrealizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu we współpracy z Fundacją Zakłady Kórnickie.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
Patronat medialny: TVP3 Poznań, Głos Wielkopolski, Radio Emaus, Radio Poznań, Radio Afera

Plakat przedstawia grafikę Władysława Zamoyskiego stojącego na tle gór. Na górze napis Wewnętrzny żywot władysława Z. Spektakt Katarzyny Matwiejczuk w reżyserii Artura Romańskiego. poniżej: W roli tytułowej Artur Romański muzyka Monika Woźniak - fortepian
28 września 2024, godz. 17:00 Muzeum w Lewkowie
Wystawa towarzysząca W tym szaleństwie jest metoda. Niezwykłe dzieło Władysława Zamoyskiego.
Wstep wolny - obowiązują bezpłatne wejściówki