“Dolina magiczna” – wystawa plenerowa fotografii Agnieszki Florczyk

Opublikowano 30 września 2024, 11:12

– Natura jest doskonała i w cudowny sposób uporządkowana, a ludzkość odeszła od niej bardzo daleko w swoim zabieganym, coraz szybciej pędzącym do przodu życiu. Ten bajkowy świat staram się dokumentować na fotografiach, by pokazać jego piękno i niezwykłość, gdyż przyroda wokół nas zmienia się bardzo szybko i współczesny człowiek zdecydowanie nie jest jej sprzymierzeńcem – podkreśla Agnieszka Florczyk.

Agnieszka Florczyk fotografuje przyrodę od 7 lat, głównie w Dolinie Baryczy. Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt. Szczególnie fascynuje ją świat ptaków. Nieustannie zakochana w żurawiach i mgłach, które ciągle ją fascynują.

Jej fotografie znalazły uznanie w kraju (Latające Cuda Natury 2021, Fotograf Roku 2021 ZPFP) i za granicą (Fotograf Roku 2022 Królewskiego Towarzystwa Biologicznego w Londynie, Nagroda specjalna Festiwalu Ptaka i Natury we Francji 2023, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Asferico 2023).

W 2021 r. wydała album fotograficzno-dźwiękowy “Dolina Mgieł. Pieśni Wędrownych Ptaków”, w którym fotografie dopełniają nagrania dźwiękowe natury wykonane przez Michała Zygmunta.

Jej fotografie znajdują się również w różnych publikacjach przyrodniczych oraz pokazywane były w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Współpracuje z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków.

Plenerowa wystawa “Dolina Magiczna“ będzie dostępna w Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy do konca marca 2025r.