“Wewnętrzny żywot Władysława Z.” – spektakl teatralny w Muzeum w Lewkowie

Opublikowano 28 września 2024, 11:24

“Dusigrosz z Wielkopolski kupił sobie Tatry” “Nie mieliśmy kraju, ale mieliśmy widoki”, “Czy da się wycenić przestrzeń?”- to cytaty ze spektaklu stworzonego specjalnie z okazji obchodów Roku Władysława Zamoyskiego pt. Wewnętrzny żywot Władysława Z. Spektal w sobotę (28 września) zobaczyć można było w Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy

“Wewnętrzny żywot Władysława Z.” to sztuka, która ukazuje barwne życie Zamoyskiego z jego osobistej perspektywy – sięga do wspomnień, do dawnych miłości, do wielkich marzeń. Opowieść ta pełna jest ciepła i humoru, a przybliżając postać Zamoyskiego od nieznanej dotąd, bo zwyczajnie ludzkiej strony, skłania do zadumy i wzrusza.

W rolę tytułową wcielił się reżyser spektaklu – Artur Romański, aktor Teatru Animacji.

Przy fortepianie zasiadła Monika Woźniak – laureatka Stypendium Młoda Polska, pianistka, klawesynistka, współpracująca z poznańską orkiestrą barokową Accademia dell’Arcadia.

Projekt jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego