Picasso – oferta oprowadzania kuratorskiego i warsztatów

Opublikowano 28 sierpnia 2024, 01:09

Od 10 października 2024r. w Sali Balowej będziemy prezentować grafiki Pabla Picassa.

Dla szkół i grup zorganizowanych przygotowujemy oprowadzania kuratorskie, na które najlepiej zarezerwować godzinę. Bilety dla grup na wystawę będą w cenie 12 złotych od osoby.

Zapisy prowadzimy na info@muzeumwlewkowie.pl

Oprócz oprowadzań kuratorskich przygotowaliśmy warsztaty i lekcje dla szkół podstawowych. Koszt udziału w lekcji – 10 złotych od osoby. Zapisy pracownia@muzeumwlewkowie.pl

Po zapoznaniu uczestników z twórczością Pabla Picassa inspirując się grafikami artysty, wykonamy ołówkiem portrety lub autoportrety. Rysunki posłużą nam do stworzenia grafik w technice monotypii. Monotypia jest techniką graficzną, która należy do druku płaskiego. Wyróżnia się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Wykonane monotypie będą własnością uczestników. Warsztaty są dedykowane grupom od 7 lat wzwyż, czas trwania warsztatów to 1 godzina. W spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 20 osób.